LIFESTYLE

Najlepsze biostymulatory pod oczy

Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka, dlatego oznaki starzenia się pojawiają się tam stosunkowo wcześnie. Zmarszczki, cienie i worki pod oczami, a także utrata elastyczności skóry, zdradzają każdą nieprzespaną noc, stres czy błędy żywieniowe. Nie zawsze jesteśmy w stanie wyeliminować z naszego życia czynniki negatywnie wpływające na skórę pod oczami, ale możemy zadbać o to, by ich wpływ był jak najmniejszy. Służą temu biostymulatory pod oczy, czyli preparaty, które stymulują produkcję kolagenu. Oto 7 sprawdzonych biostymulatorów pod oczy, które zapewnią, że skóra pod oczami będzie wyglądać młodo i zdrowo.

Co to są biostymulatory?

Biostymulatory (stymulatory tkankowe pod oczy) to preparaty, które pobudzają zwiększoną produkcję kolagenu w tkankach. Dzięki temu skóra staje się gęstsza, bardziej napięta i regeneruje się od wewnątrz. Innymi słowy, skóra jest naturalnie odmładzana: cienie i zmarszczki znikają, a naturalne rysy twarzy są zachowane mimo upływu czasu. Ze względu na swoje działanie, biostymulatory są najczęściej stosowane w okolicy oczu, ale niektóre z nich znajdują zastosowanie również w innych częściach twarzy, na szyi, dekolcie, a nawet na innych częściach ciała.

Biostymulatory pod oczy nie są nowością w świecie pielęgnacji urody, ale ich popularność znacznie wzrosła w ostatnich latach. Jako osoba, która nieustannie szuka najlepszego sposobu na wyglądanie świeżo i czujnie, zanurzyłem się w świat tych małych cudownych narzędzi. Obiecują one redukcję oznak zmęczenia, drobnych linii oraz obrzęków, dlatego są niezbędne w każdym zaawansowanym reżimie pielęgnacyjnym.

Dlaczego zacząłem używać biostymulatorów?

Godziny spędzone przed ekranem komputera i ciągły pośpiech odcisnęły swoje piętno w postaci ciemnych kręgów i opuchlizny pod moimi oczami. Szukałem nieinwazyjnego rozwiązania, które mogłoby pomóc mi złagodzić te oznaki wyczerpania. Tak więc rozpoczęła się moja przygoda z biostymulatorami pod oczy.

biostymulatory

Jakie składniki zawierają biostymulatory pod oczy?

Biostymulatory pod oczy zawierają aktywne substancje takie jak:

Polinukleotydy – małe fragmenty kwasów nukleinowych, które mają zdolność wiązania dużej ilości cząsteczek wody, co zwiększa nawilżenie tkanki. Polinukleotydy stymulują działanie i ilość fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Efektem jest skóra bardziej napięta i elastyczna, wyglądająca zdrowo.

Aminokwasy – niezbędne substancje do syntezy kolagenu. Najczęściej stosowane są w połączeniu z kwasem hialuronowym, co sprawia, że skóra staje się nie tylko bardziej napięta i elastyczna, ale również intensywnie nawilżona i odżywiona.

Nieusieciowany kwas hialuronowy – zwiększa naturalną zdolność fibroblastów do produkcji kolagenu. Jest polecany dla skóry zwiotczałej, odwodnionej, suchej, narażonej na promieniowanie UV, oraz dla skóry z przebarwieniami.

Bursztynian sodu – hamuje niedotlenienie i degenerację tkanki, działa antyoksydacyjnie, pozytywnie wpływa na fibroblasty odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Bursztynian sodu sprawia, że skóra staje się elastyczna, napięta, wypełniona i dotleniona.

Biostymulatory tkankowe pod oczy – 7 sprawdzonych biostymulatorów pod oczy

Obecnie istnieje całkiem spory wybór biostymulatorów pod oczy. Ale które z nich są najskuteczniejsze?

  1. Electri

Electri jest wysoko biokompatybilnym i hipoalergicznym biostymulatorem zawierającym fizjologiczne stężenie kwasu hialuronowego i bursztynianu sodu. Stosuje się go do redukcji przebarwień i cieni pod oczami, odżywienia skóry, zmniejszenia drobnych zmarszczek i rozjaśnienia cery. Po zastosowaniu preparatu Electri jakość skóry ulega poprawie, staje się ona jaśniejsza, napięta, nawilżona i miękka. Electri stosuje się zarówno pod oczy, jak i na inne obszary twarzy czy szyi. Zabieg z Electri jest zalecany osobom zmagającym się z drobnymi zmarszczkami, przebarwieniami, odwodnieniem skóry, zaburzeniami mikrokrążenia skórnego, zmniejszonym napięciem tkankowym, czy utratą blasku i zdrowego kolorytu skóry. Preparat podaje się tradycyjną metodą iniekcji lub metodą kaniulową. Bezpośrednio przed zabiegiem można zastosować krem znieczulający.

  1. Lumi Eyes

Lumi Eyes jest preparatem, którego aktywnym składnikiem są polinukleotydy, pozyskiwane z oczyszczonego DNA z mleczka łososia. Preparat ma działanie odmładzające, opóźnia procesy starzenia i wzmacnia skórę. Stosowany jest w celu rozjaśnienia cieni pod oczami, redukcji drobnych zmarszczek oraz osiągnięcia naturalnego efektu wypełnienia tzw. doliny łez (zagłębienie między wewnętrznym kącikiem oka a policzkiem), intensywnego nawilżenia, stymulacji skóry i włókien podporowych, poprawy elastyczności i jędrności skóry oraz rewitalizacji okolicy oczu. Preparat Lumi Eyes jest podawany w ramach mezoterapii igłowej.

  1. Xela Rederm 1,1%

Xela Rederm 1,1% jest preparatem zawierającym bursztynian sodu i kwas hialuronowy. Skutecznie zapobiega starzeniu się skóry, poprawia jej jakość poprzez zwiększenie potencjału regeneracyjnego i odbudowę skóry. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna, napięta i nawilżona. Ponadto stosowanie Xela Rederm 1,1% zmniejsza głębokość i długość zmarszczek, poprawia powierzchnię i teksturę skóry, rozjaśnia skórę i sprawia, że wygląda ona młodziej i zdrowiej. Ponadto preparat niweluje blizny i przebarwienia potrądzikowe. Preparat Lumi Eyes podawany jest podskórnie w ramach mezoterapii igłowej.

  1. Nucleofill Soft Plus Eyes

Nucleofill Soft Plus Eyes jest stymulatorem tkankowym, którego aktywnym składnikiem są wysoko oczyszczone łańcuchy polinukleotydowe o niskiej masie cząsteczkowej. Preparat ten jest stosowany w mezoterapii delikatnej okolicy oka: górnej i dolnej powieki oraz „kurzych łapek”. Nucleofill Soft Plus Eyes działa głęboko, dzięki czemu ma pozytywny wpływ na tkankę tłuszczową i kostną, a także na skórę właściwą, gdzie stymuluje fibroblasty. Dzięki temu skóra wokół oczu wygląda młodziej, jest odpowiednio nawilżona i pełna blasku. Zabiegi z użyciem Nucleofill Soft Plus Eyes są zalecane osobom pragnącym zredukować zmarszczki i bruzdy wokół oczu oraz poprawić jędrność i napięcie dolnej powieki, przywrócić nawilżenie oraz wyrównać koloryt skóry.

Moje doświadczenia

Krótkoterminowe efekty: Każdy produkt miał swoje plusy i minusy, ale wszystkie oferowały natychmiastową ulgę w oznakach zmęczenia. Chłodzący efekt żelu-stymulatora był natychmiast odczuwalny, podczas gdy terapia światłem i urządzenie nasączone serum wymagały dłuższego czasu na pokazanie wyników, ale obiecywały długotrwałe efekty.

Długoterminowe wyniki: Po kilku miesiącach stosowania zauważyłem znaczną poprawę w jędrności skóry oraz redukcję drobnych linii. Produkt B z terapią światłem oferował najbardziej dramatyczne wyniki, ale również żel i urządzenie nasączone serum poprawiły wygląd mojej skóry.

Oceny i rekomendacje

Doświadczenia klientów: Recenzje online potwierdziły moje obserwacje. Wiele osób zgłaszało poprawę tekstury skóry i zmniejszenie widoczności oznak zmęczenia. Niektórzy zauważyli jednak, że niektóre produkty wymagają cierpliwości, aby osiągnąć widoczne rezultaty.

Moja ocena: Dla mnie produkt B z terapią światłem był klarownym zwycięzcą, pomimo wyższej ceny i dłuższego czasu aplikacji. Oferował najbardziej wyraźne i trwałe efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *