LIFESTYLE

D-Mannoza, na liście 5 ulubieńców

Dzisiaj przejrzałam zdjęcia z wyjazdu z LA i postanowiłam utworzyć dla Was listę moich ulubieńców, np. D-Mannoza, której nie może zabraknąć na wyjazdach i bez czego nigdy nie mogłabym się obejść podczas moich podróży. Dlatego pomyślałam, że dla was moja osobista piątkę najważniejszych rzeczy które, mam zawsze podczas podróży:

surf

Jak d-mannoza zapobiega infekcjom dróg moczowych

Jak widzicie, moje wyjazdy zazwyczaj są bardzo aktywne. Przeważnie spędzam je w wodzie, co prowadzi do dużego ryzyka zapalenia pęcherza. Z pomocą przychodzi D-manoza. Ta wyjątkowa cecha d-mannozy jest kluczowa dla skuteczności tej substancji. Bakterie E.Coli są najczęstszą przyczyną zapalenia pęcherza moczowego, a na dodatek są bardzo inteligentne. Potrafią się adaptować do warunków i przetrwać kilka lat, aby w odpowiednim momencie zaatakować. Bakterie E. Coli po zagnieżdżeniu w nabłonku pęcherza potrafią obudować się i przez to często nawet leczenie antybiotykami nie daje efektu.

D-mannoza suplement na infekcje pęcherza

Leki nie zawsze mogą zniszczyć całą kolonię bakterii i część z nich może przetrwać i zacząć się na nowo rozmnażać. Przez to tak często dochodzi do nawrotu zapalenia pęcherza moczowego. D-Mannoza działa mechanicznie i przyczepia się do kolonii bakterii, które zagnieździły się w nabłonku pęcherza. D-mannoza obciąża takie „gniazdo” bakterii. Gniazdo to staje się na tyle ciężkie, że podczas oddawania moczu nie są one w stanie utrzymać się w nabłonku pęcherza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *