keto wege
WEGANIZM

DIETA KETO WEGE — I CO TO PRZERYWANY POST

Dieta keto wege to dieta, która wywołuje w organizmie stan ketozy. Oznacza to, że organizm zaczyna spalać zapasy tłuszczu oraz własne białka, dzięki czemu uzyskuje dodatkową energię. Stan ketozy następuje wówczas, gdy stężenie ciał ketonowych jest większe niż stężenie glukozy. Główną zasadą jest eliminacja węglowodanów z jadłospisu oraz redukcja spożycia białka do minimum! Proporcje powinny być następujące: 75% tłuszczów, 20% białka i 5% węglowodanów. Dzięki temu jest szansa wytworzenia w organizmie ciał ketonowych, które wątroba wykorzystuje jako źródło energii zamiast cukru (glukozy).

CZY DIETA KETO WEGE CZYNI Z NAS ZDROWOTNEGO PREDATORA?

🥑 Z pewnością ketoza jest pewnym rodzaju szokiem dla organizmu. Dlatego też dość łatwo jest schudnąć na tej diecie, nie odczuwając przy tym znacznego uczucia głodu. Brzmi co najmniej jak obietnica raju. Jednak uzyskanie upragnionego stanu ketozy, a także utrzymanie go na stałym poziomie, wymaga nie lada wysiłku oraz wiedzy. Mniej więcej dochodzi się do niego przez około 30 dni, jednak u każdego ten proces może przebiegać inaczej. Co więcej, nie ma gwarancji, że w ogóle uda nam się wprowadzić organizm w stan ketozy. Najlepszy sposób na wejście w stan ketozy to duże spożycie tłuszczów z niewielką ilością białka, można również zjeść ok. 50 g węglowodanów dziennie.

🥑A ketogenic diet causes a state of ketosis in the body. It means that the body burns through fat reserves, thanks to which it gains additional energy. The state of ketosis occurs, when the concentration of ketone bodies is greater than the concentration of glucose. The main rule is to eliminate carbohydrates from the menu and reduce protein intake! Thanks to this, organism has an opportunity to produce ketone bodies, which the liver uses as a source of energy instead of glucose. Does the ketogenic diet make us a health Predator? it is easy to lose weight on this diet, without feeling hunger, but it is a shock. It sounds at least like a promise of paradise. But achieving the desired state of ketosis is not easy. It takes about 30 days to achieve it, but this process can look differently for everybody.

DIETA WEGE KETO — JAK JEM NA WEGAŃSKIEJ DIECIE KETO?

Dieta ketogeniczna to nie jest żaden gorący trend w odżywianiu. Jest ona stosowana od lat 20 poprzedniego wieku, jako dieta lecznicza. W efekcie udało jej się trafić na salony ze względu na właściwości odchudzające. Dzieje się tak, ponieważ je się jedynie podczas tzw. Okna, które trwa np. W moim przypadku od godziny 13 do 19. Szaleństwo? Wcale nie! Jest to metoda znana I lubiana o nazwie intermittent fasting, czyli post przerywany. W praktyce wygląda to tak, że z rana pijesz kawkę z łychą oleju kokosowego, później około 13 wcinasz lunchyk, w którym nie może zabraknąć dorodnego awokado, jakichś sałat, warzyw oraz orzechów, a także sporej dawki oliwy. Mówiąc szczerze, można jeść tych rarytasów do oporu, czyli do uczucia sytości. Następnie pod wieczór należy zjeść mniejszy posiłek, a następnie pościć do dnia następnego.

WHAT I EAT IN A DAY ON A VEGAN KETO DIET

During the diet, you eat only during a so-called window, which lasts from 13 to 19. Madness? Not at all! In practice, it means that you drink a coffee with a spoonful of coconut oil in the morning, then at around 13 you eat avocado and nuts with olive oil for lunch. You can eat these delicacies as much as you want. Then, in the evening, you should eat a smaller meal, and then fast until the next day. So what are the effects of the ketogenic diet? High energy level and clarity of mind! A lot of conducted studies prove that this diet, combined with intermittent fasting, also reduces the risk of cancer.
It is harder to enter the state of ketosis on a plant-based diet, but don’t get discouraged too soon, because it is totally possible! The key to success is the consumption of vegan products that are relatively low in carbohydrates.

MÓZG WOLI TŁUSZCZ?

🥑 Jakie są wiec efekty diety ketogenicznej, a do tego roślinnej? Wysoki poziom energii oraz jasność umysłu to gwarant! Wiele przeprowadzonych badań dowodzi, że dieta ta, łączona z postem przerywanym, zmniejsza również ryzyko zachowań na nowotwory, Alzheimera oraz choroby serca. Dieta ketogeniczna dla wegan Nie jest tajemnica, że o wiele ciężej jest wejść w stan ketozy na diecie roślinnej, jednak nie zniechęcajcie się zbyt szybko, ponieważ jest to jak najbardziej możliwe! Kluczem do sukcesu jest spożywanie produktów wegańskich, które są stosunkowo ubogie w węglowodany

Spodziewajcie się więcej wpisów na ten temat, ponieważ dieta keto wege jest aktualnie moim faworytem. Na pewno podzielę się z wami przepisami i informacjami co jedzą weganie na diecie keto.

Pod koniec marca opublikowałam swój pierwszy foodbook. Wkrótce podzielę się z wami upgradowaną wersją, ponieważ od kilku tygodni ograniczam węglowodany i mój jadłospis wygląda aktualnie zupełnie inaczej. Zapraszam do śledzenia efektów i moich uwag co do wege keto!🥑

4 komentarze

  • KetoMama

    Pijąc kawę kuloodporną przerywasz post. Zatem Twoje okno żywieniowe nie jest od 13 do 19, ale od momentu wypicia kawki. Warto też, w temacie ketozy, wspomnieć o adaptacji jako kluczowym elemencie. i 50g węgli może sprawić, że w ketozę nie wejdziesz. Na adaptacji (czyli średnio przez pierwsze 4-6 tygodni) maksymalnie 20g węgli dziennie, dopiero w poźniejszej fazie można ilość węglowodanów zwiększyć, ale wszystko zależy od predyspozycji organizmu, pozostałych makr, aktywności fizycznej.

  • Kasia

    Dzięki za bardzo fajny artykuł. Osobiście mam prywatna fascynacje stanem ketozy bo bardzo dobrze mi się po niej pracuje. Dlatego szukałam jak najwięcej informacji o niej i Twój artykuł bardzo mi pomógł. Buziaki! Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *