FASHION

EKO UBRNIA – STROJE KĄPIELOWE Z ECONYLONU

Eko ubrania to trend, który staje się coraz bardziej powszechny na całym świecie. Niestety bardzo ciężko jest znaleźć na rynku strój kąpielowy, który nie byłby wyprodukowany z materiałów sztucznych typu poliester albo nylon. Jak dobrze wiemy są to syntetyczne materiały, które tworzone są chemicznie. Właśnie z tych wiązań chemicznych tworzy się plastik na butelki, folie oraz plastikowe ubrania. Nylon szczególnie zatruwa tereny zielone, oceny oraz morza, przez to przyczynia się do coraz większej katastrofy środowiskowej. W takim razie czy to oznacza, że aby być dostatecznie Eco, jedynym rozwiązaniem jest naga kąpiel w morzu? Spieszę z odpowiedzią!

Econylon

Stroje kąpielowe z Econylonu

Econylon to materiał, który daje drugie życie nylonowi I dzięki temu przyczynia się do zmniejszania ilości szkodliwych odpadów. Econylon to poliamid, który przetwarzany jest z sieci rybackich, resztek dywanów, recyklingowanych butelek oraz innych plastików wyłowionych z wody.
Jedną z marek, która oferuje tego typu kostiumy kąpielowe to aawa swim, to właśnie z ich kolekcji jest ten czarny kostium. Nie tylko wygląda oszałamiająco, a także jest odzieżą ekologiczna. Eko ubrania są coraz bardziej powszechne, wiele dużych marek decyduje się na produkcje tego typu ubrań przyjaznych srodowisku.

Z kodem aavalovespaula możecie zakupić ich stroje w sklepie internetowym o 15% taniej.

Warto zwrócić uwagę również na polską markę Bodymaps, która produkuje swoje stroje kąpielowe z econylonu. Mimo iż Bodymaps nie ukrywa, że nie wszystkie ich produkty to eko ubrania, dba o transparentność łańcucha produkcji. Bardzo mnie to cieszy, ze coraz wiecej marek przyczynia się do zmniejszania ilości szkodliwych odpadów, które ostatecznie mogłyby znaleźć się w żołądkach wodnych stworzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *