WEGANIZM

VEGAN MARTENS! WEGAŃSKIE BUTY NO.1

Vegan Martens! Odkąd je pierwszy raz założyłam, była to miłość od pierwszego wejrzenia i wiedziałam, że te klasyki są dla mnie stworzone! Przypomina mi trochę historia z Buffalo 5, przez które nie mogłam spać. Mam je już kilka dni i jak na razie noszę je prawie codziennie!

VEGAN MARTENS — KRÓTKA HISTORIA

W 1945 niemiecki lekarz Klaus Märtens opracował te wojskowe buty i wzbogacił je o amortyzująca wstrząsy wyściółkę. Trzeba przyznać, Martensy wyglądają dość topornie jednak moim zdaniem to jedne z najwygodniejszych butów, jakie kiedykolwiek miałam. Martensy to angielska firma działająca pd 1460 i to właśnie ta data powstania dała nazwę klasykowi „1460“. Bardzo się cieszę, że tradycyjne marki powoli się zmieniają i produkują wegańskie odpowiedniki kultowych modeli. Wegańskie martensy wyglądają dosłownie identycznie jak ich skórzane odpowiedniki i są wykonane z materiału skóropodobnego z podeszwą DMC. Posiadają również charakterystyczny dla martensów żółty szew!

WEGAŃSKIE MARTENSY — JAKI ROZMIAR WYBRAĆ?

Vegan Martens to jak dla mnie totalny odjazd! Miałam małe obawy czy nie są za małe, ponieważ w internecie przeczytałam, że wegańskie martensy są nieco węższe od klasyków ze skory i warto wziąć o rozmiar większe. Ja jednak się nie ugięłam i wzięłam (z początku) jednak trochę ciaśniejsze buty. Po tym, jak założyłam je i przeszłam się w nich po domu, byłam pewna, że na pewno ich nie zwrócę! Jednak uważam, jeśli ktoś ma stopę o rozmiarze 38,5, to powinien wziąć jednak większe. Wegańskie martensy mają bowiem mniejsza zdolność rozbicia się niż skora naturalna. Okazuje się jednak, ze wcale nie tak łatwo znaleźć wegańskie buty. Wybierając buty ze skóry syntetycznej, nie można mieć jednak pewności, że są to buty wegańskie, ponieważ kleje przy produkcji obuwia mogą bazować na substancjach pochodzenia zwierzęcego. Kleje glutynowe, kazeinowe czy żelatynowe są produkowane z kości i skór.

vegan martens

GDZIE KUPIĆ BUTY WEGAŃSKIE?

W Niemczech jest wiele sklepów internetowych które oferują wegańskie buty, a także wegańskie martensy w różnych modelach. Zajrzyjcie na stronę www.avesu.eu, tam znajdziecie nie tylko Vegan Martens, ale także wegańskie szpilki!

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *