owWEGAŃSKIE KOSMETYKI ay keratyna
WEGANIZM

WEGAŃSKIE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – CZY KERATYNA JEST WEGAŃSKA?

Uwielbiam fakt, że coraz więcej osób decyduje się na detoksykacje swoich kosmetyków do włosów, makijażu i pielęgnacji. Wegańskie kosmetyki do włosów zawierają mnóstwo roślinnych i organicznych składników, które są przyjazne dla naszej skóry, ale także dla planety! Przetestowałam już sporo naturalnych i wegańskich kosmetyków do włosów, ale od pewnego czasu mam obsesje na punkcie marki Oway! Wiele konwencjonalnych szamponów lub odzywek zawiera parabeny, syntetyczne substancje zapachowe, a nawet ropę naftowa (sic!). Ropa naftowa jest substancja chemiczna, która jest zawarta w benzynie i dieslu. Dlatego to szokujące, że tego typu toksyczne składniki są w ogóle dozwolone w pobliżu łazienki. Na szczęście świadomość rośnie i coraz więcej osób wybiera godne zaufania marki, które są transparentne, jeśli chodzi o wartości oraz listę składników. 

WEGAŃSKIE KOSMETYKI

 

 

WEGAŃSKIE KOSMETYKI DO WŁOSÓW OWAY

Można powiedzieć, że Oway to wegańskie kosmetyki do włosów, jednak niektóre produkty do pielęgnacji zawierają miód. Więcej informacji które składniki są wegańskie znajdziecie w tym wpisie. Mimo wszystko, Oway korzysta z organicznych składników ze sprawiedliwego handlu. Odkryłam tę markę, gdy szukałam ciekawego zamiennika do Olaplexu, który jak się okazuje, również jest wegański i cruelly free. Natrafiłam wówczas na Hmilk No Stress, który odbudowuje wiązania dwusiarczkowe podczas zabiegów fryzjerskich. Jestem zdania, że efekty są nawet lepsze niż przy Olaplexie. Świetnie pogrubia i dociąża włosy podczas rozjaśniania czy prostowania. Jednak świetnie daje radę jako samodzielny zabieg regenerujący. Skład jest imponujący. Przyznam szczerze, że po użyciu całego opakowania, mogę stwierdzić że włosy stały się mocniejsze.

 

CZY KERATYNA DO WŁOSÓW JEST WEGAŃSKA?

Oraz kolejne frapujące pytanie, czy keratynowe prostowanie włosów jest wegańskim zabiegiem? Niestety robiąc taki zabieg u fryzjera, ciężko stwierdzić jakiego pochodzenia jest keratyna zawarta w produkcie do prostowania. Keratyna jest białkiem wchodzącym w skład włosów, paznokci, skory, piór, wełny, czyli nie jest wegańska. Jednak istnieje jej roślinny odpowiednik – fitokeratyna, która posiada wszystkie korzystne właściwości, jakie posiada keratyna pochodzenia zwierzęcego. Fitokeratyna Oway to produkt wegański, który poprawia białkową strukturę włosa i ich wytrzymałość. Dodatkowym bonusem jest wygładzenie włosów. Śmiało można porównać ten zabieg, z keratynowym prostowaniem włosów u fryzjera.

 

weganskie kosmetyki do wlosow

WEGAŃSKIE KOSMETYKI DO WŁOSÓW ODBUDOWUJĄCE WIĄZANIA DWUSIARCZKOWE

Nie jestem jednak pewna czy poprawa stanu włosów jest wynikiem rekonstrukcji włosów przez mleczko NO STRESS PLEX, czy używania keratyny w płynie tej samej marki. Mleczko i Olaplex używam zdecydowanie dłużej. Jednak gdy dołączyłam do pielęgnacji wegańską keratynę z Oway, dopiero czuję, że moje włosy są mocne i nie kruszą się podczas stylizacji. Wegańskie kosmetyki do włosów są cudowne i naprawdę potrafią poprawić stan włosów, a w duecie z wegańską dietą mogą zdziałać cuda! Przez wiele lat miałam włosy bardzo cienkie i potrzebowałam dodatkowego dociążenia. Dopiero wegańskie kosmetyki do włosów spełniły moje oczekiwania w tej kwestii.

weganska keratyna

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *